slider

Turistického oddílu mládeže

O nás

 

Jsme dětský turistický oddíl TJ Bohemians Praha

Naší hlavní náplní je ježdění na vodě různé obtížnosti. Vyrážíme na zajímavá místa na řekách (peřeje a jízky), na kterých pak trénujeme, cvičíme a vozíme se ve vlnách. Děti u nás začínají nácvikem základních záběrů a ovládáním lodi na úplně klidné vodě pražské Vltavy, aby pak na první víkendové akci vyjely do proudící, vlnkami zpěněné vody. Jak plyne čas a děti získávají zkušenosti z dalších řek, otevírají se každému nové možnosti vozit se na divočejších a krásnějších tocích a užívat si hraní v nejzajímavějších vlnách atraktivních vodáckých oblastí. Pádlování však není zdaleka jedinou činností, které se děti v našem oddíle věnují.


V období od podzimu do jara počasí vodáckým sportům příliš nepřeje. To vytváří prostor pro spousty dalších činností. V sychravém listopadu jezdíme na jednodenní pěší akce do blízké přírody, do lanového centra, horolezit na cvičné stěny Černolických skal nebo trénovat eskymácké obraty do pronajatého bazénu v Praze 6 – Suchdole. Podzimní prázdniny tradičně trávíme na chatě TJ Bohemians v Jiřetíně pod Bukovou v Jizerských horách. Zde vyrážíme do lesů na výlety, hrajeme si nebo si vlastnoručně stavíme draky. S trochou štěstí je potom větrné podzimní počasí prohání po obloze.

Místní zasněžené svahy vic než vybízejí k lyžování. Trávíme na nich pololetní a jarní prázdniny a k tomu dva až tři víkendy během zimy. K chatě patří i přilehlá sjezdovka s vlastním vlekem a nedaleko jsou nástupní místa běžeckých tratí Jizerské magistrály. To vytváří velice dobré zázemí pro lyžařský výcvik jak na sjezdovkách, tak na běžkách. Děti se zde s námi naučí elegantně vykrajovat oblouky, lehce přejet hřebeny hor na běžkách a přitom si vychutnávat nádherná přírodní panoramata a horské scenérie.

Kromě víkendových akcí se po celý rok scházíme každou středu mezi 16:45. a 19. hodinouloděnici TJ Bohemians v Praze 4 – Podolí. Během schůzek v letním období jezdíme na lodích na Vltavě, v zimě chodíme do tělocvičny. Tam s dětmi hrajeme klasické míčové hry (fotbal, florbal, basketbal,…), ale také netradiční hry a soutěže.

Úlohou našeho oddílu není vychovat vrcholové sportovce, kteří se intenzívními tréninky několikrát týdně připravují na boj o umístění na závodech. Naším cílem je především naučit děti soužití v kolektivu, navzájem si důvěřovat a jeden druhému pomoci. To je výborným odrazovým můstkem pro další život. Pokud naši odchovanci nepokračují ve vodní turistice v navazujícím oddíle dospělých (Oddíl vodní turistiky TJ Bohemians), věnují se jinému sportu (horolezectví, rafting apod.).

Několik našich bývalých členů, kteří se v našem oddíle učili „držet pádlo“ v patnácti letech začalo aktivně trénovat. Do dnešní doby získali úspěchy na světové úrovni (několik titulů mistr republiky, Evropy i světa) ve slalomu, sjezdu nebo ve Freestyle.

Najdete nás zde